Nyári tábor a Pásztói Múzeumban

Július 13. és 17. között minden nap 30 általános iskolás gyerek nyüzsgött a Pásztói Múzeumban: hagyományos napközis táborunkat tartottuk.

A hét minden napja más kalanddal várta a gyerekeket, akik csapatokban küzdöttek meg az állandó és időszaki tárlatainkhoz kapcsolódó kihívásokkal. Szőttünk pókhálót, tornasorba állítottuk jégkorszaki ismerőseinket, madárhangokkal ismerkedtünk, társasjátékokat készítettünk. Jól elfáradtunk a gyalogtúrán, amikor Mátrakeresztesnél felkapaszkodtunk a Mocsárbükki-rétre, hogy egy körtúrát téve végül bebújjunk a Vidróczki barlangba. Budapesten is jártunk, ahol a Magyar Természettudományi Múzeumban búvárkodtunk. A hét csúcspontja az egész napot kitöltő lovagi próba volt, amit kiállva a fiúk lovaggá, a lányok úrhölggyé válhattak. Ennek kellékeit természetesen ők maguk készítették el.

Köszönjük az iskolai közösségi szolgálatot teljesítő és szakmai gyakorlatos diákok, és nyári diákmunkásaink segítségét! Jövő nyáron is várjuk a gyerekeket!

Gherdán Katalin