Beszámoló Bódis Kriszta

A Pásztói Múzeum meghívására nemrég Pásztón járt Bódis Kriszta író, dokumentumfilmes, pszichológus. Azért jött, hogy a Múzeum Megvetés és önbecsülés című kiállítása kapcsán legújabb regényéről beszélgessen a pásztói Mikszáth Kálmán Gimnázium érdeklődő diákjaival. A Carlo Párizsban című regény persze nem a Fények Városában játszódik, hanem egy kitalált, de nagyon is valóságosnak tűnő magyarországi cigánytelepen, egy gettóban, amelyet a helyiek valamiért Párizsnak hívnak. Itt él a regény főhőse, a beszélgetésre érkezett diákokkal csaknem egyidős, tizenöt éves Farkas Károly, Carlo.

Sejthető, hogy ez a délutáni beszélgetés nem is annyira a regényről, a szövegről vagy az írásról szólt, mint inkább a boldogulásról, a kitörésről és az együttélés sokszor kényelmetlennek érzett kérdéseiről.

És a diákok meséltek, kérdeztek, játszottak.