Szakmai tapasztalatcsere a Tiszazugi Földrajzi Múzeumban

2016. november 15-én a tiszaföldvári Tiszazug Földrajzi Múzeumban szakmai találkozót tartott az érdi Magyar Földrajzi Múzeum, a Pásztói Múzeum és a vendéglátó intézmény.

A három múzeumban az a közös, hogy valamennyien viszonylag kis múzeumok, egyaránt foglalkoznak földtudományokkal, jelentős pályázati projekteket valósítottak meg az utóbbi évtized során és mindannyian komolyan veszik a fiatalokkal való foglalkozást. A szűkebb múzeumszakmai kérdések megvitatásán túl megismerkedtünk a vendéglátó intézmény kiállításaival és gyűjteményeivel.

Sallai Zoltán, a Hortobágyi Nemzeti Park területi felügyelője pedig élvezetes, vetített képes előadásban ismertette velünk a Tiszazug természeti értékeit, melyek közül néhányat a terepen is megismerhettünk.