Szerzetesek asztalánál - múzeumpedagógia

Tisztelt Pedagógusok!

Kik azok a szerzetesek? Hol élnek? Mi és hogyan kerül(t) az asztalukra? Ezekre a kérdésekre kaphat választ, aki ellátogat új, Szerzetesek asztalánál című időszaki kiállításunkba, a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum vendégkiállításába.
A kiállítás témáit interaktív programokkal is igyekszünk közelebb hozni a közönséghez.

Ezt a célt szolgálja az időszaki tárlathoz kidolgozott múzeumpedagógiai foglalkozássorozatunk is.

A foglalkozások 2017. január 9-től indulnak és várhatóan március utolsó hetéig vehetők igénybe.

Kínálatunk szűkebb korosztályokra szabott módosításokkal

1) óvodásoknak és általános iskolásoknak
2) középiskolásoknak szól.

1) Maximum négy alkalomból álló foglalkozássorozat, korosztályra szabott módosításokkal

1. alkalom Mindennapi kenyerünk
A gabona útja a szántóföldtől a kenyérig. Betlehem: a kenyér háza. Szerzetesek kenyere. Válogassunk gabonát, őröljünk búzát!

2. alkalom Fűben-fában orvosság
Jószagú aprószentek: gyógy- és fűszernövények.
Felismered? Kóstold meg, teázz velünk! Készítsünk levendulapárnát!

3. alkalom Zöldség, gyümölcs
Eszményi kertek, praktikus gazdálkodók.
Felismered? Tapintsd meg, kóstold meg! Készítsünk lekvár/szörp-címkét!

4. alkalom Böjti ételek
Mit eszünk, ha böjtölünk? Hogy készül a méz?
Horgásszunk a monostori halastóban! Készítsünk viaszgyertyát!

2) Maximum két alkalomból álló foglalkozássorozat.

1. alkalom
Rendek, monostorok, regulák. Mindennapi kenyerünk. Fűben-fában orvosság.
Képben vagy? Teszteld magad a szerzetesek asztalánál!

2. alkalom
„Újoncként” a rendben. Készítsünk poháralátétet!

A csoportoknak természetesen nem kötelező minden foglalkozáson részt venniük. Azoknak a csoportoknak, akik csak egyszer tudnak meglátogatni bennünket, az 1. alkalom feladatait ajánljuk, de nyitottak vagyunk egyedi megoldásokra is.

A jelentkezéseket a Pásztói Múzeumban várjuk telefonon (32/640-194) és e-mailben (Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyezned kell a JavaScript használatát.).

Figyelmüket köszönve, a közös munka reményében, üdvözlettel: a Pásztói Múzeum munkatársai