Kiállítások

A Pásztói Múzeum jelenleg négy épületben helyezkedik el: a ciszterci kolostorépületben, az Oskolamester házában, a Csohány Kálmán Galériában és a Gaál István Emlékszobában. 1997-ig az épületben működött a városi könyvtár is, melynek elköltözésével több hely maradt a kiállítások számára. Szintén ennek az évnek októberében elkészült a Csohány Kálmán emlékére című kiállítás, ennek helyén ma - a Csohány Galéria 2001-ben nyílt meg a romkert egyik műemléki épületében, - időszaki képzőművészeti kiállítások láthatók. A „legfrissebb” kiállítóhelyünk a Gaál István emlékszoba és vetítőterem, amelyet szintén a romkertben található egyik épületben rendeztünk be méltó emléket állítva a világhírű, Kossuth-díjas filmrendezőnek.